Sosyal Medya Danışmanlığı

Çağımız teknoloji çağı eski zamanlar da firmalar satmak istedikleri ürünleri daha iyi pazarlayabilmek adına birbirinden farklı reklam kampanyaları düzenletmekteydiler. Zaman o kadar güzel bir çağa doğru gidiyor ki eski zamanlar da yapılan işlemlerin yarısı internet üzerinden yapıldığı zaman daha kaliteli verimler ve geri dönüşler alınmaya başlandı.

Sosyal Medya Ajansı olarak Önemsediklerimiz ;
Sizin mağazanız bulunduğunuz şehrin veya ilçenin en işlek yerin de dahi olsa o bölge de vermiş olduğunuz reklam kampanyaları sosyal medya üzerinden vermiş olduğunuz kampanyaların yarısı bile etmemektedir. Halen faal olarak üretim yapan ve kendisini geliştirmek isteyen firmalar bu durumun farkına varmaya başladılar. Hal böyle olunca çoğu firma sosyal medya denilen çağımızın yeni reklam dünyasına giriş yapmak istemektedirler. Fakat bu yeni alan üzerin de kampanyalar yapmak ciddi anlam da önemli işlemlerden geçmektedir. Bu yeni alan üzerin de firmalar çok çabuk tanınabilirken çok kısa bir süre içerisin de kendilerini batıra da bilirler. Firmalar bu ve bunun gibi tehlikeleri göze alamadıkları için uzun zamandır bu işin içerisin de olan sosyal medya danışmanlarından “Sosyal Medya Yönetimi” almaktadırlar.

Profesyonellik Açısından Sosyal Medya
Gençlerimiz sosyal medya konusun da kendilerini çok çabuk geliştirebilmekteler fakat bu işi yapabilmek için bir ekip olmak gerekmektedir. Sektörümüz de tek başına ayakta durmaya çalışan çok fazla danışmanlık firması bulunmaktadır. Fakat biraz önce de söylemiş olduğumuz gibi teknoloji çok hızlı bir şekil de yayıla bilen bir alan olduğu için bu durumun tehlikesi de haliyle fazla olmaktadır. Yazımızı yazmamızın amacı bu tür firmalar ile çalışmak yerine bu işi ciddiye almış ve danışmanlık hizmeti verdiği firmaların tüm durumlarını analiz ederek çalışmalarını tamamlayan firmalar ile çalışmanız gerektiğini size hatırlatmaktır. Bizler sosyal medya danışmanlığı verdiğimiz firmaları kendilerinden daha iyi tanımak zorundayız bu durumu yapmadığımız yada yapamadığımız zaman firmanın geleceği ile oynuyor oluruz. Bu nedenle firmalar bizlere geldiğinde öncelikle uzun bir süre onların yaptıkları işleri incelemekteyiz. Risk taşıyan firmalar ile çalışmak bizlere daha fazla tecrübe katacağı için müşterilerimizi asla geri çevirmiyoruz fakat her zaman aldığımız işler de önceden önlemimizi almak zorundayız.

Küçük, orta, büyük gibi bir ayrım olmaksızın tüm markaların sosyal medyayı kullanmaktaki amacı; hedef kitlesi ile birebir bir iletişim yaparak marka bilinirliğini arttırmak, tüketici davranışlarını incelemek, daha fazla kişiye dokunmak, ürün satışlarını dolaylı yoldan arttırmak, yapılan olumlu ve olumsuz yorumlara karşılık vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

  • Strateji: Stratejinin ve iş planının hazırlanması.
  • Konumlandırma: Markanın hangi mecralarda yer alacağına karar verilmesi.
  • İçerik: Oluşturulan içerik kategorileri doğrultusunda içerik üretilmesi.
  • Tasarım: Markanın sosyal medyadaki imajının ve içerik paylaşımlarının tasarlanması.