Bursa Google Adwords Reklamları

Google Adwords Nedir?

Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için aracı olabilecek bir platformdur. Adwords her gün Google’da yapılan milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlar. İşletmeniz için reklamlar oluşturur ve reklamlarınızı Google’da alakalı arama sonuçlarında göstermesini sağlar.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google bir arama yapıldığında o kelime alakalı birlerce siteyi sıralayarak önümüz listeler. Ancak binlerce siteden ilk sayfada listelenmek imkansız gibidir. Bu durumda Adwords reklamları devreye girmektedir. Adwords sayesinde üst sıralarda olmasanız da sitenizi üst sırada listeler. Adwords işletmemenizi birçok potansiyel müşterinin görmesini sağlar. Adwords reklamları, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize olanak sağlar. Yani reklamlarınızı, ilçenizde bulunan mahallenize kadar hedefleme yapabilme imkanı sunar.

Adwords reklamlarınız sadece arama sonuçlarında çıkmaz. Ürününüzle ilgi siteleri hedefleyip, sitelerde de reklamlarınız gösterebilirsiniz. Örnek olarak; Yapım aşamasında olan konut projenizin reklamını vermek istiyorsunuz. Hedefleme olarak ulusal haber sitelerini ve emlak haber sitelerini Adwords reklamları yardımıyla hedefleyebilirsiniz.

Adwords yeni müşteriler edinmenize ve işletmenizi internet üzerinde geliştirmenize yardımcı olabilir. Adwords ürünleriniz ve hizmetlerinizi, satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları satın almaya hazır oldukları anda hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olduğu gibi reklam harcamalarınızı kontrol etme ve yönetme imkanı da sunmaktadır. Google Adwords reklamlarında harcayacağınız tutarı belirler ve kullanıcılarınızın reklamınızı tıklaması doğrultusunda ödeme yaparsınız.

Google Adwords’te Başarılı Olmanın 5 Şartı

Kullanıcılar ürününüz ile ilgili aramalarda çıkan reklamınızı tıklamak ya da tıklamamak arasında seçim yaparlar. Bu kullanıcılar firmanız için online müşterilerdir. Reklamlarınızın başarılı olması için 5 unsur vardır.

  1. Adwords hesabınızı yapılandırın.
  2. Doğru anahtar kelimeleri seçin.
  3. Dikkat çekici reklam metinleri kullanın.
  4. Doğru açılış sayfaları ( Landing Page) seçin.
  5. Hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü inceleyin.

Arama Ağı Reklamları

Google arama ağı reklamları, istediğiniz kelimede hedefleme yapabileceğiniz reklam platformudur. Oluşturacağınız reklam metnine göre anahtar kelime belirleyebilirsiniz. Arama ağı reklamları çok sayıda ürünü olan firmalar için çok kullanışlı bir reklam modelidir. Bu sayede her ürününüzü ve projenizi istediğiniz anahtar kelimede hedefleye bilirsiniz.

Arama ağı reklam modelinde istediğiniz anahtar kelimeyi hedeflediğiniz gibi, istemediğiniz anahtar kelimeyi de negatif olarak hedefleyebiliyorsunuz. Bu sayede reklamlarınız istemediğiniz kelimelerde gösterilmemektedir. Adwords arama ağı reklamlarında tarih, saat, konum, yeniden pazarlama, anahtar kelime gibi hedeflemeler yapılabilmektedir. Google Adwords reklam ajansı olarak müşterilerimize en doğru hedefleme hizmetini vermekteyiz.

Örneğin; Firmanıza ait reklamların sadece İstanbul’da sabah 08.00 – 12.00 ve akşam 21.00 – 00.00 arasında, yalnızca 24-34 yaş arası erkek profilli kullanıcılara gösterilsin kriterlerinin kullanılmasını belirleyebilmektesiniz Böylelikle firmanızın doğru hedefe doğru zamanda “0” hata ile ulaşmamızı sağlamaktadır.

GDN Reklamları

GDN reklamları, Google’un görüntülü reklam modelidir. Görüntülü reklamlar, bir resimle birlikte görüntülenen reklamlardır. Görüntülü ( banner ) reklamlar ile hedef kitleniz olan kullanıcıları belirleyip işletmenizin bilinirliğinin hızla arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Adwords görüntülü reklam modelinde tarih, saat, konum, konu, yerleşim (Site), yeniden pazarlama, anahtar kelime gibi hedeflemeler yapılabilmektedir.

• Milyonlarca yüksek kalitede haber sayfasında, belirli konulardaki web sitelerinde reklam vermemizi sağlar.

• İlgi düzeyi yüksek kitlelere ulaşmak için kesin hedefleme kullanır.

• Görüntülü reklamcılık; farkındalık oluşturmaya, kampanya erişimini arttırmaya, dönüşümler gerçekleştirmeye yardımcı olarak satın alma döngüsünü hızlandırır.

Remarketing Özelliği

Remarketing çerezlere dayalı bir teknolojiyle çalışmaktadır. Bir javascript kodu, siteye gelen ziyaretçinin tarayıcısına bu kodu bırakılmasını sağlamaktadır. Sisteme bırakılan bu kod sayesinde kullanıcının gezdiği tüm internet sitelerinde bulunan Google reklam alanlarında görsel reklamlarınızın gösterilmesini sağlamaktadır. Bu Google reklam modeli ile sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizi gezip çıktıktan sonra, internet ortamında ziyaret ettikleri her yerde firmanıza ait reklamlarınızı görmesini sağladığından dolayı kullanıcıda marka bilinci oluşturmakta çok ciddi katkı sağlamakta olup siteye gelen ziyaretin satışa dönme oranına da ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır.

Ölçülebilir Reklamlar

Google arama motoru alışılagelmiş birçok dergi, gazete, radyo ve TV reklamlarından farklı olarak en net ve doğru şekilde ölçümleme şansınızın olduğu bir sistem sunmaktadır. Bu sistem sizlere kolay bir şekilde maliyet – geri dönüş hesaplaması yapmanızı ve bu doğrultuda reklam stratejilerinizi anlık olarak yönetme imkânı sağlamaktadır.

Ayrıca web sitenize yerleştirdiğimiz “Biz Sizi Arayalım” formu ile Google arama motorunun sunduğu geri dönüş bilgileri doğrultusunda kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanarak sitenize ulaştığını ve bu formu doldurduğu tespit edilebilmektedir. Böylelikle reklamların sürekli olarak form doldurulmasına sebep olan kelimelere odaklanılmasını sağlamaktadır. Bu optimizasyon ile her geçen gün maliyet düşerken doldurulan form oranında ise gözle görülür bir şekilde artış olması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın