Bursa Tekstil Fotoğrafçısı, Bursa Tekstil Fotoğrafları

Dokumacılık, hayvansal, bitkisel veya kimyasal lifli kullanım ürünleridir. Giyilebilen her şey ve bazı dekorasyon ürünlerini de içine alan üretim sektörüdür.

Dokumacılık; kullanılıcak malzemenin elde edilmesinden (pamuk, keten, jut, sisal vb tarladan, ipek, yün veya kıl ise hayvandan, sentetik ise uretimden) kullanıma hazır hale gelene kadar (kumaş, dikili mamul ya da ev tekstili) geçirdiği sürecin tamamına verilen addır.

Aslında batı dillerinden gelen tekstil kelimesi, sadece “kumaş” demek iken, Türkçede bu terim çok daha geniş anlamlara kavuşmuştur.

Dokumacılık sektörü 2 ana başlığa ayrılmaktadır.

Hazır giyim
Ev Dokumacılığı

Hazır giyim

Standart ölçülere göre seri olarak hazırlanmış ve satışa sunulmuş giyim eşyası ve bu bağlamda üretim yapan sektöre verilen isim.
Ev Dokumacılığı

Ev içinde kullanılan dokumacılık ürünlerinin üretimiyle ilgilenen bölümüdür. Bu ürünler perde, çarşaf, nevresim, her çeşit örtüler ve havlu gibi ürünlerden oluşmaktadır.
Otel Dokumacılığı

Geçmiş yıllarda otel, motel ve pansiyonlar dokumacılık gereksinimlerini yerel terzilerden ve tekstil firmalarından karşılamakta idiler. 1970’li yıllardan sonra yapılan turizm yatırımlarının ardından hızla gelişen turizm sektörünün dokumacılık gereksinimlerini karşılamak için dokumacılık firmaları otel kullanımına uygun şekilde eniyileştirilmiş ürünler sunmaya başladılar. Artan istek aşamasında tamamen veya kısmen otellere yönelik dokumacılık çözümleri ve ürünleri sunan firmalar kurulmuştur.

Oteller, gerekli temizliğii sağlamak için ağır ve günlük yıkama koşullarına dayanıklı dokumacılık malzemeleri kullanmalıdırlar. Otel dokumacılığı firmaları, otel kullanımı için dayanıklılığı artırılmış masa örtüsü, yatak örtüsü, çarşaf, yastık, yorgan ve diğer dokumacılık ürünlerini üretirler.

 

Osmangazi Tekstil Fotoğrafçısı,
Nilüfer Tekstil Fotoğrafçısı,
Büyükorhan Tekstil Fotoğrafçısı,
Yıldırım Tekstil Fotoğrafçısı,
Gemlik Tekstil Fotoğrafçısı,
Gürsu Tekstil Fotoğrafçısı,
Harmancık Tekstil Fotoğrafçısı,
İnegöl Tekstil Fotoğrafçısı,
İznik Tekstil Fotoğrafçısı,
Karacabey Tekstil Fotoğrafçısı,
Keles Tekstil Fotoğrafçısı,
Kestel Tekstil Fotoğrafçısı,
Mudanya Tekstil Fotoğrafçısı,
Mustafakemalpaşa Tekstil Fotoğrafçısı,
Orhaneli Tekstil Fotoğrafçısı,
Orhangazi Tekstil Fotoğrafçısı,
Yenişehir Tekstil Fotoğrafçısı

Bir cevap yazın