Küçük İşletmeler İçin Orta Seviye 30 SEO Önerisi

İlk 3-6 ay için sabırlı olun – Seo işlemlerinde 3-6 ay sürecinden sonra görünür sonuçlar elde edilmektedir.

Yeni bir SEO Danışmanlığı şirketi seçerken başvuruları kontrol edin – Yeni şirketinizin kullandığı metodları öğrenmek ve herhangi bir yasadışı tekniklere dahil olup olmadığını öğrenmek danışmanlık açısından önemlidir.

Yeni anahtar kelimelerinizi ve kelime önerilerini bulmak için Google arama kullanın

Google + aktif olarak kullanın – İçerik paylaşımlarınız ve kişisel iş sayfalarını profesyonel olarak kullanın.

Arama motoru optimizasyonu kullanın – Google analytics açılış sayfaları gösterimleri , tıklamalar ve her açılış sayfası için ortalama görüntülenme pozisyonlarınızı gözden geçirin.

WordPress için Genesis Framework kullanın – Orta seviye Seo için gereklidir. Eğer ki kullanıyorsanız mobil uyumlu bir tema seçerek özel bir site kurabilirsiniz. Google mobil temaya önem vermektedir.

Sitenizi güncel tutun ve düzenli olarak içerik ekleyin – Google güncel içerikleri seviyor. Google botları sitenizi daha çok ziyaret edip değerlendirip kalitenize kalite katmaktadır.

SEO uyumunu dikkate almadan yeni bir web sitesi tasarımı yapmayın – Web site tasarımı seo uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Google iki ayrı alanlarda sitenizi tanımalıdır. WWW.siteismi.com ve siteismi.com olarak – İki bağlantıyıda birbirine mutlaka bağlayın. Blogger ve WordPress’te bu işlem çok kısa sürmektedir.

Edu ve Gov sitelerinden alınan linkler size sıralamada büyük destek verebilir – Bir resmi devlet veya üniversite sitesine eklenecek derecede yaratıcı olmak ve yeterli içerik oluşturmak sıralamada büyük rol oynar.

Google arama motoruna ” siteniz.com ” aratınız. – Google’da sitenizi aratıp bürün sayfalarınızın ve içeriklerinizin indexlenmiş olduğunu kontrol ediniz.

Keyword bakımından zengin başlıklar ile video içerikleri oluşturun – Web sitenize backlink vererek videoyu açıklayan uzun bir açıklama ekleyin.

Google’da üst sıralarda olmak istiyorsanız ücretsiz şablon sitelerini kullanmak hatadır. – Seo açısından en iyi yöntem seo dostu url’ler , seo dostu temalar ve içeriklerdir.

Artık yeni ve içeriği geliştirilmiş sitenizin eski sayfalarını güncelleyin – Arama motorları sık sık güncellenen siteleri , sürekli gelişip bilgilenen insanlara benzetir ve sıralamada önemli yerlerde olmasına destek olur.

Google web yönetici kullanarak tarama hatalarınızı gözden geçirin – Google robots.txt veya 404 hataları ile ilgili bir sorun varsa size bildirim göndererek düzenlemeniz konusunda oldukça iyidir.

WordPress için yönlendirme eklentisi kullanın – Kurulum oldukça önemlidir. Eğer web sitenizi yeniden dizayn ediyorsanız bu eklenti oldukça önemlidir.

Sitenizin belirli sayfalarında güncelleme yaptıysanız yönetici araçlarını kullanın – Bu bilgileri derhal indekslenmesi için Google’a Url göndermek için kullanın.

Birkaç ay yüksek trafik için en iyi anahtar kelimeleri kullanın – Anahtar kelimeler hakkında detaylı bilgi ve Seo stratejisi için ReklamParkı aracılığı ile Adwords kampanyası yürütün. Adwords genellikle Google analiytics’den daha anahtar veriler sağlamaktadır.

Günlük gönderileriniz için zengin anahtar kelimeler içeren bir blog kategorisi oluşturun – Kategoriler daha geneldir ve bireysel etiketler ile makaleleriniz daha spesifik olmalıdır.

Web sitenize gelen ziyaretçilerinize zengin bir fikir ve öneri paylaşım platformu kullanın – Google arama sonuçlarında gözükecek 5 yıldızlı bir yorum olabilir. Google data yapısal test aracını kullanıp kontrol altında tutabilirsiniz.

Yeni bir blog içeriği yazarken site içi link kullanınız – Ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili bir içerik paylaşımı yaparken sayfanın sıralamadaki yerine katkıda bulunmak için site içi link veriniz.

Site içi link verirken farklı metin kullanınız – Makalenizdeki kelimeye link verirken farklı metin kullanımında fayda vardır.

Yeni blog içeriklerine 3-5 etiket kullanın – Odak anahtar kelime ve diğer ilgili konular kullanarak yeni içeriklerinize mutlaka etiket kullanımı yapınız.

Asla yinelenen içerik kullanmayınız – Eşsiz ve ilgi çekici içerikler Seo için müthiş bir yardımcıdır ve seo’nun temel yapı taşlarını oluşturur.

Resimleri anahtar kelime ile etiketlendirin – Sitenize yükleyeceğiniz resimleri adlandırırken mutlaka anahtar kelimeler kullanın alt resim etiketi kullanın.

Her sayfanıza güvenilir kaynaklardan (örn : Google , Wikipedia vb ) 1-2 harici link alın – Eğer hizmetleriniz ile ilgili bilgileri güvenilir kaynaklardan bağlantı alarak düzenlerseniz google ve ziyaretçileriniz sizi takdir edeceklerdir.

Ziyaretçileriniz iletişim bilgilerinizi aramak zorunda kalmasın – İletişim kısmı ör. Cep Telefonu , sitenizde göze çarpan bir yerde olması size ulaşmalarını kolaylaştıracaktır.

Sitenizin cep telefonlarından kolay okunabilir olmasını sağlayın – Google web yöneticisi araçlarını kullanarak bir mobil testi gerçekleştirin.

Müthiş bir mobil deneyim oluşturun – Google 2014 yılından itibaren mobil sitelere büyük önem göstermektedir. Güncel temaların çoğunun mobil uyumlu olduğunu görebilirsiniz. Mobil siteniz ilgi çekici ve kolay ulaşılabilir olmalıdır.

Bu bilgiler doğrultusunda uygulandığı takdirde güvenilirliğiniz ve sıralamanızın çok daha yüksek olucağının garantisini vermek zor olmayacaktır. Sizde küçük işletme sitelerinizde bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda sektörünüzde öncü lider olmanız hayal olarak kalmayıp iş portföyünüzü ve işletmenizi geliştirmeniz adına büyük adımlar atabileceksiniz.

Bir cevap yazın