Sincap Oyuncak, SincapOyuncak

Bursa’nın seçkin mekanı Eker Meydanı’nda, seçkin oyuncakçı Sincap Oyuncak açıldı

Sincap Oyuncak Koordinatörü Mehmet Sözcü ile açtıkları mağaza hakkında konuştuk

Bursa Nilüfer’de Orhaneli Yolu 1. km’de yer alan ve mimarisiyle Koza Han’dan esinlenen, hepsi aynı avluya açılan restaurantlar, market ve cafelerden oluşan Eker Meydanı, yeni eklenen ‘Sincap Oyuncak’ dükkanıyla özellikle çocuklu aileler için çok cazip bir mekan haline geldi. Mehmet Sözcü açtıkları mağaza ve Bursa ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Öncelikle yeriniz hayırlı olsun. Sincap oyuncağı kısaca tanıtır mısınız? ‘Sincap’ kelimesi nasıl doğdu?
“Sincap geçmişte mazisi olan bir fikrin  tezahürü ve neticesi sonucu ortaya çıktı. Sektör deneyimi olan uzman bir ekip yeni bir bakış açısıyla bu işe koyuldu. İnanıyoruz ki firmamız sektörde yakın zamanda isminden çok bahsettirecek bir firma haline gelecek. Sincap Oyuncak
olarak sektörüne, çocuklarımıza anne ve bebeklerimize güzel hizmetler sunmayı hedefliyoruz.”

KONSEPT BİR MAĞAZA
Kaç metrekare alanda hizmet veriyor?
“Burası takriben 3 bin metrekarelik bir alan üzerinde bulunuyor. İlk etapta 1500 metrekaresi faaliyete geçirildi, ikinci etabı da kısmet olursa Mayıs ayı sonunda faaliyete geçecek. Oyuncak sektöründe konfeksiyon, anne, bebek ürünleri ve gereçleri üzerine bir konsept var. Biz de bundan yola çıkarak bu konsept ile bir mağaza oluşumuna girdik. İlerde farklı konseptleri de bünyesinde bulunduran bir firma haline gelecek.
Kadromuzu İstanbul’da, Bursa’daki bilinen büyük zincir mağazalarda uzun yıllar çalışmış, deneyimi birikimi olan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Yani sektörde uzun yıllar çalışmış bir kadro ile yola çıkıldı.”

Bundan sonraki süreçte sektör sizi nasıl bir şekilde tanıyacak? Sizinle ilgili olarak firmaların sizi nasıl tanımalarını istersiniz?

“Firmamıza isim olarak seçtiğimiz ‘Sincap’ sempatik bir isim yani sempatik bir canlının ismi. Dolayısıyla sincap dendiği zaman akla hep sempatinin hatırlanması en büyük dileğimiz. ‘Sincap’ ismini taşıyan firmamız Hedu ile birlikte gerek tedarikçilerle, gerek müşterilerle ve gerekse de çalışanlarıyla bir aile gibi mutlu bir tablo çizmek üzere bir çaba içerisinde olacak. Dolayısıyla sincap ismi akla geldiği zaman tümüyle bir sempati oluşturacak ve sempati akla getirecek ifadeyi hissettirmesi tek dileğimizdir.”

Sincap Oyuncak tam olarak ne zaman faaliyete geçecek?
“Mağazamızın inşallah bu hafta sonuna doğru açılışı yapılmış olacak. Sincap Oyuncak sektörde de güzel bir hizmet anlayışıyla yoluna uzun yıllar devam edecek. Zaman içerisinde güzel gelişmeleri sizlerle sektöre aktarmayı ümit ediyoruz.”

BURSA EKER MEYDANINA YAKIŞIR BİR MAĞAZA!
Lisans hakkında düşünceleriniz nelerdir?
“Lisansa önem veren bir firmayız. Çünkü bulunduğumuz konum yani lokasyon da zaten bunu gerektiriyor. Lokasyon her firmanın stratejisini
belirleyen önemli bir etken. Hizmet verdiğimiz Bursa Eker Meydan lokasyonu A ve B plus ürünlerin, markaların ve hizmetin birlikte
sunulması gereken bir lokasyon. Eker Meydanı 2015 yılında Türkiye’de konsept AVM’lerin içerisinde yılın AVM’si seçildi. Bununla ilgili de bir ödül aldı. Dolayısıyla mağazamız konsept bir meydan içerisinde bulunuyor. Bu meydana ve lokasyona yakışır da bir konsept, farklı bir mağaza anlayışı belirlemek gerekiyordu. Burada çeşitli kafeterya hizmetleri sunan çeşitli fastfood firmaları var. Gerçekten özgün nitelikte firmalar var. Sincap ta bunu tamamlayan bir firma olmuş oldu. Bursa gibi büyük illerde olan otopark sorununun olmayışı, bu meydanı daha cazip kılıyor. Ana güzergah üzerinde güzel bir otoparkı var yani bir müşterinin 10 dakikada mağazaya girişiyle alışverişini yapıp çıkıp, yoluna devam etmesi mümkün. Ayrıca mağazalarda düzayak girişi çıkışı çok kolay bir özellikte olduğundan mağazaya giriş çıkış çok rahat. Bu açıdan müşteriler ve pekçok yönüyle bu tür bir konsepte sahip olan bir AVM’de yer alan firmalar da çok şanslı diye düşünüyorum.”

BURSA GELECEĞİ PARLAYAN BİR YILDIZ!
Neler eklemek istersiniz?
“Sektörümüze, ülkemize ve insanımıza hayırlı bir sene diliyoruz. Ülkemizin huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde hayatiyetini için devam etmesi ve gelecekte ülkemizin hak ettiği ve Bursa’nın da hak ettiği bir konumu yakalaması en büyük dileğimizdir. Son yıllarda ülkenin geldiği nokta, hepimizin gururla takip ettiği güzel bir nokta. Türkiye dünyada artık saygın bir ülke haline geldi buna paralel olarak Bursa da saygın bir şehir haline geldi. Son 12 – 13 yıldır çok büyük bir değişim yaşıyoruz. Bursa’da ülkemizde olduğu gibi değişimler yaşadı. Tarihiyle,
kültürüyle, sanayisiyle, tarımıyla, çeşitliliği, kendine özgün üretimi  ve yetişmiş insan kalitesi ile Bursa, İstanbul’dan sonra ülkenin ikinci
ihracat üssü olma yolunda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu İdo, Udo, feritaksi, Deniz uçağı ve deniz seferleri Bursa’nın İstanbul ile ve bunun aracılığıyla da tüm dünya ile kucaklaşmasını sağladı. Bunun dışında İstanbul – İzmir arası otobanıyla Darıca Topçular arası köprünün yapımı ile beraber İstanbul Bursa arası 45 dakikaya indi. Bundan sonra Bursa İstanbul’un bir parçası olacak. Öte yandan Ankara – İstanbul – İzmir hattında Bursa artık bir geçiş noktası. Hızlı trenle beraber otobanın da yapılması İstanbul İzmir hattının Bursa’dan bu otobana geçmesi ile İstanbul Bursa’nın 1 saat, Bursa İzmir’in 2 saat gibi bir mesafe inmesi Bursa’yı bir merkez şehir haline getirecektir.
Yatırımcılara bu konuda şunu hatırlatmak istiyorum ki, Bursa çok gelecek vadeden ülkemizin adeta gelecekte parlayan en büyük yıldızı haline gelecek. 3-5 yıl sonra çok yakın bir tarihte Bursa’yı kimse tanıyamayacak duruma gelecek inşallah. Ben tekrar 2016 yılının sektörümüze, ülkemize, devletimize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Herkese mutluluklar, başarılar diliyoruz.”

Etiketler :  Sincap Oyuncak, SincapOyuncak, Sincap Çocuk, Sincap Oyuncak Bursa, Sincap Oyuncak Eker Meydan, sincapoyuncak.com, sincapoyuncak.com.tr , Sincap Oyuncak İndirimler, Sincap Oyuncak İndirim

Bir cevap yazın